علی زند وکیلی
علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

علی زند وکیلی خواننده و نوازنده متولد ٢٥ بهمن ۱۳۶۵ در شیراز است. او فعالیت‌ هنری خود را از سه سالگی با نواختن تنبک و آواز خوانی همراه با علی کلک (رشیدی) شروع کرد و در سال ۱۳۷۷ به هنرستان موسیقی شیراز رفت و در آنجا نواختن سنتور و پیانو را آموخت.  زند وکیلی در سال ۱۳۸۱ به هنرستان موسیقی تهران رفت که در آنجا فارغ‌ التحصیل رشته هنر در شاخه موسیقی شد. 
وی به همراه برادر خود، محمد زند وکیلی و میلاد ذبیحی گروهی را تحت عنوان زند بند تأسیس کرد. علاوه بر آن سابقه همکاری با گروه‌های دنگ شو، خموش، طلوع، نغمه کیمیا، شروند و گلبانگ را دارد و کنسرتهایی نیز به همراه این گروه‌ها برگزار کرده‌است. 
از جمله کارهای شاخص وی می‌توان به تیتراژ مجموعه‌های دزد و پلیس، پژمان (آخر قصه) و شاهگوش (زهره) و زیر پای مادر (آخرین رویا) اشاره کرد. او در زمستان ۱۳۹۲ آلبومی را تحت عنوان عبور از مه در ژانر سنتی با اشعاری از حافظ، زهرا پناهی، حسین منزوی و وحشی بافقی در ۱۴ قطعه منتشر کرد. علی زند وکیلی در بهمن ۱۳۹۳ در اختتامیه جشنواره فیلم فجر به همراه مهران مدیری آهنگ‌های ناردونه و رفتی را به صورت زنده اجرا کرد که استقبال فراوانی از این اجرا شد. طرفداران علی زند وکیلی می توانند در سمفونی تک آهنگ ها و آلبوم های او را دانلود کنند

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00