بهنام بانی
بهنام بانی

بهنام بانی

امروز سعی داریم تا به معرفی یکی از خوانندگان سرشناس کشورمان بپردازیم که در این چند سال اخیر موفق شده است تا هواداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کند. بهنام بانی در تاریخ ۱۱ مهرماه ۱۳۶۶ در شهر دامغان در خانواده ای کم جمعیت بدنیا آمد. بهنام از کودکی علاقه بسیار زیادی به خوانندگی داشت و از آنجایی که از صدای نسبتا خوبی در خانواده برخوردار بود همیشه تشویق به انجام این کار می شد. وی برای اولین بار بعنوان قاری قرآن کار خود را آغاز کرد و رفته رفته وارد دنیای موسیقی شد. 

زندگینامه بهنام بانی 

همانطور که کمی قبل تر نیز اشاره کردیم بهنام بانی از کودکی همانند دیگر خوانندگان کشورمان علاقه بسیار زیادی به موسیقی داشت و دلیل آن هم کاملا مشخص بود، پدر بهنام نوازده چیره دست آکاردئون بود و از اینرو او تحت نظر پدرش آموزش موسیقی را در سن 10 سالگی آغاز کرد و سپس بعد از گذشت مدتی تحت تعلیم استادان سرشناسی چون مرحوم محمد نوری قرار گرفت و توانست خیلی زود وارد دنیای موسیقی شود. بهنام بعد از دریافت مدرک دیپلم خود وارد دانشگاه شاهرود شد و در رشته مهندسی عمران شروع به تحصیل نمود. اما در همین سال ها بود که اتفاقی که بهنام سال ها انتظار آن را می کشید بلاخره فرا رسید، او در آن سال ها با گروه موسیقی روژان که مهدی یغمایی بعنوان اصلی ترین اعضای آن گروه فعالیت داشت همکاری نمود و توانست تجربه های خوبی در زمینه موسیقی بدست آورد و چندین کنسرت برگذار کند.

اولین آهنگی که از بانی منتشر شد و نام او را بر سر زبان ها انداخت آهنگ علاقه خاص بود که آهنگسازی آن را آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده مطرح ایران حامد برادران برعهده داشت. اما آهنگی که نام او را واقعا بر سر زبان ها انداخت و او را یک شبه به اوج شهرت رساند آهنگ من یه دیونم بود که با استقبال مردمی بینظیری همراه شد. وی تا به امروز آهنگ های بسیار زیادی چون بسمه، عاشقم کرده، اخماتو وا کن، چه بخوای چه نخوای و... را روانه بازار کرده که با استقبال بی نظیری نیز همراه بوده اند. 

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00