احسان خواجه امیری
احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری

امروز سعی داریم نگاهی داشته باشیم به زندگینامه احسان خواجه امیری و همینطور آثار این خواننده بسیار مطرح موسیقی ایران که در این چند سال اخیر موفق شده است تا نام خود را بر سر زبانها بیندازند. احسان خواجه امیری خواننده خوب کشورمان در تاریخ 7 آبان 1363 در بیمارستان هشترودیان در تهران تهران بزرگ چشم به جهان گشود. احسان در خانواده ای کاملا هنر دوست و هنرمند رشد پیدا کرد.  پدرش ایرج خواجه امیری یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین خوانندگان موسیقی سنتی کشورمان می باشد که محمدرضا شجریان علاقه بسیار زیادی به صدای او دارد و در چندین مصاحبه از صدای او به عنوان صدای شش دانگ نام برده است. جالب اینجاست که اشاره کنیم که حاج ملا میرزا پدر ایرج و پدر بزرگ احسان نیز در زمان ناصر الدین شاه به عنوان خواننده ای سرشناس شناخته می شد و به قولی خوانندگی در خانواده خواجه امیری ارثی است.

بیوگرافی احسان خواجه امیری

احسان از کودکی علاقه بسیار زیادی به خوانندگی داشت و دوست داشت تا همانند پدرش و پدربزرگش به یک خواننده محبوب تبدیل شود. از اینرو آموزش خوانندگی را نزد پدرش ایرج در 5 سالگی آغاز کرد و در همان زمان سنتور و ویولن را آموخت و نزد خواهرش الیکا نیز نواختن پیانو را آغاز کرد. احسان بخاطر علاقه بسیار زیادی که به یادگیری موسیقی داشت خیلی زود توانست به عنوان یک نوازنده حرفه ای پا به عرصه آهنگسازی و خوانندگی بگذارد. او کارش را با آهنگسازی برای یک برنامه کودک آغاز کرد و سپس رفته رفته رشد پیدا کرد و شروع به ساخت موسیقی های بی کلام برای مستندهای تلویزیونی نمود و سپس در 16 سالگی یکی از از آلبوم های ایرج به نام آلبوم خاطرات زندگی را آهنگسازی نمود و این شروع فعالیت حرفه ای این خواننده جوان کشورمان بود. 

احسان یکی از خوانندگانی بود که موفق شد تا در 17 سالگی اولین آلبوم خود را منتشر و به شهرت فراوانی دست پیدا کند. آلبوم اول این خواننده آلبوم من و بابام نام داشت که در زمان خودش با استقبال نسبتا خوبی همراه بود. البته باید اشاره کنیم که یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت این آلبوم حضور پدرش در این آلبوم به عنوان خواننده بود. اما شاید بتوان یکی از دلایل شهرت احسان را حضور او به عنوان خواننده در تیتراژ سریال غریبانه دانست، سریال غریبانه یک سریال بسیار مطرح به کارگردانی قاسم جعفری که در سال 1383 از شبکه تهران به نمایش در آمد. چندی بعد احسان یک آهنگ به نام هر چی آرزوی خوبه یا به عبارتی آهنگ غریبانه را منتشر کرد که با استقبال بی سابقه ای همراه بود. این آهنگ نام احسان خواجه امیری را برای همیشه بر سر زبان ها انداخت به شکلی که یک شبه او به یک خواننده بسیار معروف تبدیل شد. احسان تا به امروز آهنگ ها و آلبوم های بسیار زیادی را منتشر کرده است که از جمله معروف ترین این آلوم ها می توان به آلبوم سی سالگی، پاییز تنهایی و از تک ترک های معروف او می توان به آهنگ های به دادم برس، باور، دنیا، دارم میام پیشت، باور نمیکنم و به آهنگ در مسیر زاینده رود که برای یکی از سریال های معروف شبکه یک سیما خوانده بود اشاره کرد.

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00