همایون شجریان
همایون شجریان

همایون شجریان

همایون شجریان خواننده بسیار سرشناس و شناخته شده موسیقی سنتی و فرزند خواننده محبوب ایران زمین محمدرضا شجریان می باشد که یکی از شناخته شده ترین خوانندگان سبک سنتی در ایران و جهان می باشد. همایون شجریان خواننده خوب کشورمان در تاریخ  31 اردیبهشت 1354 در تهران در خانواده ای هنری چشم به جهان گشود. همایون از کودکی علاقه بسیار زیادی به ریتم و آهنگ داشت و از آنجایی که در یک خانواده کاملا هنری زندگی می کرد این استعداد او سریعا کشف شد. از اینرو مدت زیادی را نزد یکی از اساتید مطرح موسیقی ایران ناصر فرهنگ‌فر موفق شد تا تکنیک و شناخت ریتم را فرا گیرد سپس بعد از آن چند سالی را  نزد جمشید محبی گذراند.

بیوگرافی همایون شجریان 

همایون شجریان و خواهرانش از سن بسیار پایین نزد پدرشان محمدرضا شجریان که یکی ار برترین خوانندگان موسیقی سنتی ایران زمین می باشد ، تکنیک آواز و صداسازی بصورت کامل آموختند. وی بعد از مدتی تصمیم گرفت تا ساز کمانچه را که یکی از سازهای پایه در موسیقی سنتی می باشد را یاد بگیرد. همایون نزد یکی استادهای موسیقی سنتی ایران یعنی اردشیر کامکار که نوازندهٔ کمانچه، قیچک و ویولن و همینطور عضو گروه کامکارها نیز هست نواختن کمانچه را آموخت. همایون برای اولین بار در کنار پدرش در کنسرت اروپا/ آمریکا/ ایران بعنوان نوازنده تنبک حاضر شد و توانست اولین حضور خود را بر روی استیج تجربه کند. همایون شجریان که یکی از خوانندگان بسیار جوان و سرشناس موسیقی ایران شناخته می شود که در سال 2003 در آلبومی به نام بی تو بسر نمی‌شود که آهنگسازی آن را حسین علیزاده و خوانندگی آن را نیز محمدرضا شجریان برعهده داشت حضور یافت و سپس آلبوم فریاد که هر دوی این آثار موفق شدند تا نامزد دریافت جایزه گرمی شوند.

همایون شجریان که در کنار خوانندگی به عنوان آهنگساز با خوانندگان و گروه های موسیقی بسیار زیادی همکاری نموده است که از جمله این همکاری ها می توان به همکاری او و یکی از خوانندگان سرشناس موسیقی سنتی ایرانی یعنی علیرضا افتخاری اشاره کرد که تا به امروز آثار بسیار زیادی را منتشر کرده است. همایون شجریان موفق شد تا در سال 1382 اولین آلبوم خود را بنام نسیم وصل بدون همکاری پدرش منتشر کند. آهنگسازی این اثر را محمدجواد ضرابیان برعهده داشته که این آلبوم در زمان انتشارش با سر و صدای فراوانی همراه بود.  همایون سپس بعد از این آلبوم دو آلبوم دیگر را به نام های شوق دوست و ناشکیبا را بصورت رسمی به بازار ارائه کرد. همایون شجریان تا به امروز آهنگ ها و آلبوم های فراوانی را به بازار ارائه کرده است که از مهمترین آنها می توان به آلبوم شب جدایی و آلبوم آرایش غلیظ اشاره کرد و از تک ترک های مهم این خواننده نیز می توان به آهنگ خلیج پارس، دگر فراموشی،  نام عاشقی، خاموش باش، نوروز و خیلی دیگر از این آهنگ اشاره کرد. شما می توانید تمام آثار این خواننده محبوب را بصورت کاملا رایگان از سایت سمفونی در دو کیفیت 320 و 120 دانلود کنید و همینطور می توانید کلیپ های تصویری همایون شجریان را از طریق بخش مشاهده آنلاین موزیک ویدیو تماشا کنید. 

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00