مهدی احمدوند
مهدی احمدوند

مهدی احمدوند

مهدی احمدوند خواننده شناخته شده کشورمان در تاریخ  ۲۹ بهمن ۱۳۷۰ در کرج چشم به جهان گشود. مهدی در اصل دارای رگ و ریشه همدانی می باشد اما در کرج بزرگ شده است. وی از کودکی علاقه بسیار زیادی به خوانندگی داشت و تنها چیزی که به او آرامش می داد موسیقی بود. پس سرانجام تصمیم خودش را گرفت و در 14 سالگی با با ثبت نام در یک آموزشگاه موسیقی برای آموزش ویولن فعالیت خود را در زمینه موسیقی آغاز نمود.  

زندگینامه مهدی احمدوند

مهدی اوایل علاقه چندانی به خوانندگی نداشت و بیشتر سعی داشت تا نوازندگی ویولنش را ادامه بدهد اما رفته رفته با اسرار دوستان و خانواده تصمیم گرفت خوانندگی را بصورت حرفه ای دنبال کند. مهدی در آن زمان بخاطر وضعیت مالی نامساعد و دسترسی نداشتن به آهنگساز و ترانه‌ سرا، خودش تصمیم گرفت تا اینکارها را برعهده بگیرد و یک تنه همه کارها را از جمله آهنگسازی، ترانه سرایی و نواختن را انجام دهد که البته تا حدود بسیار زیادی هم در این امر موفق بود. 

اولین آهنگ این خواننده  آهنگ خیلی دوست دارم یه روز بود که تمام کارهای این آهنگ را نیز خودش انجام داده بود. این آهنگ اگرچه نتوانسته بود سر و صدای بسیار زیادی بپا کند اما بنظر من بعنوان اولین آهنگ برای یک خواننده جوان بسیار خوب بود. وی بعد از این آهنگ مدتی را بعنوان آهنگ ساز برای خوانندگان مطرحی چون سامان جلیلی شروع به آهنگسازی نمود سپس دومین آهنگ خودش را به نام  عشق اول روانه بازار کرد که در آن زمان غوغایی بپا کرد و با  این آهنگ توانست یک شبه به اوج موفقیت و شهرت دست پیدا کند. مهدی احمدوند تا به امروز تک ترکها و آلبوم های بسیار زیادی را ساخته است که از جدیدترین آنها می توان به درد، بماند، من و تو، خلسه، نقاشی و... اشاره نمود. 

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00