رضا صادقی
رضا صادقی

رضا صادقی

رضا صادقی یکی از شناخته شده و برترین خوانندگان داخل کشور می باشد که در این چند سال اخیر موفق شده است تا به شهرت فراوانی دست پیدا کند. این خواننده تا به امروز آلبوم ها و تک ترک های فراوانی به بازار عرضه کرده است که در ادامه به معرفی این آثار خواهیم پرداخت. رضا صادقی در تاریخ  ۲۵ مرداد ۱۳۵۸ در بندر عباس بدنیا آمد، وی همانند دیگر خوانندگان کار خود را با تلاوت قرآن شروع نمود. رضا بخاطر صدای بسیار زیبا و استعدادی که در کنتترل صدایش داشت از طرف دوستان و خانواده همیشه تشویق به خوانندگی می شد.  البته ناگفته نماند که صادقی از سن بسیار کم این ایده را در سر داشت که روزی بتواند یک خواننده بزرگ شود از اینرو با قدم گذاشتن در این مسیر تغیر اساسی در زندگی این خواننده رخ داد. 

بیوگرافی رضا صادقی

متاسفانه صادقی در کودکی بخاطر  تزریق آمپول اشتباهی دچار فلج کامل بدن شد و با تلاش بسیار زیاد خانواده سرانجام موفق شدند تا  بدن او را  به جز پاهایش درمان کنند که این عارضه هنوز نیز با او همراه است. اولین فردی که متوجه علاقه صادقی به موسیقی شده بود معلم ریاضیش بود که پدرش برای تقویت درس ریاضی او گرفته بود. معلم او علاوه بر ریاضی تدریس موسیقی نیز انجام می داد و این امر باعث علاقمندی این خواننده به موسیقی شد. وی بدون داشتن استاد بعد از مدت کوتاهی گیتار را بصورت کامل آموخت و یک قطعه کوتاه با صدای خودش ساخت که در میان بندرعباس سر و صدای بسیاری راه انداخت و در میان جوانان این آهنگ او دست به دست می شد. وی مدتی را در یکی از رستوران های مطرح بندر عباس مشغول به اجرا بود تا سرانجام بصورت کاملا اتفاقی با یکی از بازیگران مطرح سینمای ایران یعنی امین تارخ برخورد کرد و او به صادقی گفت که می تواند او به یک خواننده بسیار حرفه ای تبدیل شود. 

رضا صادقی برای اولین بار با  آهنگ راز عشق در سال 71 توانست وارد دنیای موسیقی شود و پس از موفقیت این آهنگ یک آلبوم به همین نام ساخت و در سال بعد ارائه کرد. بعد از این آلبوم بود که صادقی همکاری خود را با گروه موسیقی کیمیا آغاز نمود و آلبوم‌های گل لاله، رؤیای شیرین و مستانه و دیوانه را با این گروه ارائه نمود. صادقی با آهنگ مشکی رنگه عشقه توانست به شهرت فراوانی دست پیدا کند و یک شبه به مشهوریت فراوانی برسد. آلبوم وایسا دنیا دومین آلبوم پرفروش این خواننده بود که شامل آهنگ هایی چون وایسا دنیا، ممنونم، بغض چشمات، چاره ای ندارم، هیچ جا بندر نابو، دیگه نمی تونم، نرو، فردا با ماست، شاید یه فرصت دیگه، کم نشو، خدا رو دوست دارم، هدر شدم، بی خداحافظ بود. مهمترین آهنگ این آلبوم همان آهنگ وایسا دنیا بود که ترانه سرایی و آهنگسازی این آهنگ برعهده خود صادقی بود و تنظیم آن را سیروان خسروی انجام داده بود. بعد از این آلبوم صادقی دو آلبوم دیگر به نام  یکی بود یکی نبود و دیگه مشکی نمی‌پوشم را روانه بازار کرد که با استقبال بی نظیری همراه بوده اند.

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00