سالار عقیلی
سالار عقیلی

سالار عقیلی

سالار عقیلی (میرسالار مسلمی عقیلی) یکی از برترین خوانندگان سبک سنتی داخل کشور می باشد که در کنار خوانندگانی چون همایون شجریان، محمدرضا شجریان، شهرام ناظری و علیرضا افتخاری بعنوان برترین خوانندگان ایرانی شناخته می شود. سالار عقیلی در تاریخ 11 آذر 1356 در تهران بزرگ از پدری مازندرانی و مادری آذربایجانی چشم به جهان گشود. وی از کودکی علاقه بسیار زیادی به موسیقی سنتی داشت، او هشت ساله بود که فعالیت خود را در زمینه موسیقی آغاز کرد. برای ادامه بیوگرافی سالار عقیلی و همینطور دانلود آهنگ های این خواننده مطرح کشورمان با ما همراه باشید. 

بیوگرافی سالار عقیلی

وی در سن 8 سالگی آموزش سازهای مختلف را فراگرفت و با تشویق ها و حمایت های خانواده اش توانست در این رشته بسیار موفق باشد. مادر و برادر بزرگتر او علاقه بسیار زیادی به هنر و بخصوص موسیقی داشتند ولی پدرش که فردی بسیار تحصیل کرده و وکیل داگستری بود و دوست داشت تا سالار درس خود را ادامه بدهد. او بعد از دریافت مدرک موسیقی از هنرستان موسیقی در رشته بازیگری وراد دانشگاه شد و توانست لیسانس خود را در همین رشته دریافت کند. سالار عقیلی در دوران نوجوانی با پیشنهاد دوستان و خانواده مبنی بر اینکه صدای بسیار زیبایی دارد و می تواند به خواننده ای بزرگ تبدیل شود تصمیم گرفت نزد استاد مطرح آواز صدیق تعریف ردیف های آوازی موسیقی سنتی ایرانی را یاد بگیرد. وی مدت بسیار زیادی را به تحصیل در زمینه موسیقی و یادگیری نفس گیری و شگردهای آن پرداخت. سالار عقیلی تا به امروز تک آهنگ ها و آلبوم های موسیقی بسیار زیادی را روانه بازار کرده است که از میان این آهنگ ها می توان به تصنیف ابر، بار دگر آن مست، تصنیف آواز کرک، سیه گیسو، دف میزنم، زلف بر باد مده و دیگر آهنگ ها این خواننده اشاره کرد.

سالار عقیلی چند بعد گروه موسیقی رازونیاز را تشکیل داد که شامل نوازندگان چیره دستی چون حریر شریعت زاده، سحاب تربتی، روزبه زرعی، علی خشتی نژاد، مونیکا لران، علیرضا دریایی، فردین لاهور پور، محمدرضا اسکندری و بابک میرزایی، سهراب برهمندی، داوود منادی می باشد. وی اولین کنسرت خودش را همراه حریر شریعت زاده که نوازندگی سازهایی چون پیانو و دف را انجام می دهد برگذار کرد. وی بعدها حریر شریعت زاده را بعنوان همسر انتخاب کرد و آنها سالهای زیادی است که با یکدیگر زندگی می کنند. از موزیک ویدیو های معروف این خواننده می توان به تنها می مانم اشاره کنیم که با بازخورد نسبتا خوبی از طرف مخاطبان و علاقمندان به موسیقی سنتی ایرانی همراه بود. وی تا به امروز آۀبوم هایی چون عاشق می شویم،قصه باران، فصل عاشقی، سر هزار ساله، و آلبوم بسیار شنیدنی و زیبای وطن را به بازار ارائه کرده است که یکی از بهترین آثار این خواننده محسوب می شود.

پخش آنلاین : 128
00:00 / 00:00